Menu
Rezervace
Menu
Novinky

Vinařství U Kapličky

Vinařství U Kapličky bylo založeno v roce 2005 a je zaměřeno na výrobu přívlastkových vín z hroznů, které si sami pěstujeme na našich vinicích. Jde o rodinný podnik, dáváme si tedy záležet na tom, aby kvalita jak našich produktů, tak našich služeb dosahovala vysoké úrovně. Je to pro nás věc radosti a profesionální pýchy a také rodinné cti.

Naše nabídka vína

Kvalitní přívlastková vína z hroznů vypěstovaných ve vlastních vinicích
Roční výrobní kapacita je cca 500 000 lahví, které jsou rozděleny do výše uvedených kolekcí.

Ochutnejte naše víno

Najděte nejbližší vinotéku nebo nakupte z pohodlí domova nebo přijeďte na degustaci.
Vznik vinařství
Současnost
Výroba vína
Ocenění vína

Vznik vinařství

Vinařství U Kapličky je rodinnou firmou a bylo založeno v roce 2005. Zaměřujeme se na výrobu přívlastkových vín z hroznů, které pěstujeme ve vlastních vinicích. Dáváme si záležet na kvalitě a na každém kroku výroby se podílí členové rodiny. Je to pro nás věc rodinné cti, pověsti a vášně.

Vinařství založil a vybudoval Rostislav Žďárský. Celý areál spojuje vinohrady, zpracovatelské kapacity, restauraci, vinotéku, reprezentační a degustační prostory a zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí včetně komfortního penzionu. Pan Žďárský je duší podniku a bijícím srdcem celé firmy. Právě z jeho hlavy pochází vše od základní koncepce, až po nejmenší detaily. Podepsal se na exteriéru vinařství, sklepech o celkové délce 360 m a rotundě. Jeho rukopis je znát také na samotné výzdobě, například na dveřním kování, svícnech, designu originálních lahví a mnohém dalším.

První vinobraní proběhlo ve Vinařství U Kapličky v roce 2006. Původním záměrem bylo vybudovat malé vinařství, firma však neustále rostla až do nynější kapacity 500 000 lahví ročně a s necelými sty hektary vlastních vinohradů v tratích U Kapličky, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch.

Sklepmistrem firmy je Dalibor Babáček, po kterém je pojmenována i nejvyšší řada vín Dalibor. Jeho rukopis je pro změnu čitelný v kvalitních vínech, které naše vinařství produkuje. Každé víno projde jeho rukama a za každým si pevně stojí, protože jim věnoval čas a péči při jejich vzniku. Tato péče a důslednost se úměrně odráží ve vyladěné a vyzrálé chuti každého našeho vína.

Současnost

Rádi vás uvítáme a nabídneme vám prohlídku našich sklepů s řízenou ochutnávkou vín. Kromě chuťového zážitku, jaký jste ještě nepoznali, se můžete dozvědět něco více o výrobě vína z první ruky během našeho poučného, avšak zábavnou formou pojatého výkladu. V naší stylové vinárně a v moravském sklepě pořádáme všechny možné společenské akce, jsou to například degustace, firemní večírky, soukromé akce, svatby, rauty apod. Pro firemní školení a semináře nabízíme 2 kongresové centra, které mají k dispozici 3 sály. Jeden kongresový sál se nachází ve vinařství a dva sály jsou Na Vyhlídce. Pobyt si můžete zpříjemnit i v našem wellness centru, kde můžete relaxovat uprostřed vinohrad.

O víkendech vás rádi přivítáme v Retro Music Clubu při pravidelných tanečních večerech. Můžete si zatancovat do rytmu nejen starší, ale i moderní hudby, je to jen na vás.

V naší stylové restauraci Retro gril, které dominují historické motocykly, vám nabízíme kvalitní kuchyni a přitažlivou kombinaci pokrmů s vlastními predikátními víny.

Součástí nového areálu Na Vyhlídce jsou také restaurace a penzion s kapacitou 31 pokojů a 85 lůžek.

Výroba vína

V naší firmě se skloubí tradice s novátorským a inovativním přístupem. Věříme totiž, že časem prověřené metody bývají někdy opravdu nejlepší, aspoň co se týče pěstování a některých kroků zpracování. Proto uplatňujeme také nejmodernější vinařskou technologi v procesu výroby vína.

Velmi šetrné mlýnkoodzrňovací zařízení spolu s třídícím stolem nám zajistí kvalitní odzrnění pouze zdravých hroznů. Vzniklý rmut je ihned podchlazen na nízkou teplotu v průtokovém výměníku, čímž dojde k ochraně aromatických látek. Pro zvyšování aromatického profilu bílých vín používáme maceraci za nízkých teplot a tzv. kryomaceraci. Ta se provádí ve speciální nádobě značky Fracchiolla. Na bílé odrůdy používáme nejmodernější lis francouzské značky Vaslin Bucher, pracující v ochranné atmosféře dusíku. Na modré hrozny lis značky Willmes lisující nízkými tlaky bez přístupu vzduchu. Třapiny a slupky z lisování se ve formě organického hnojiva vrací zpět do vinice.

Ke kvašení bílých odrůd máme k dispozici řízené kvašení. K vinifikaci červených vín používáme nerezové vinifikátory. „Velká“ bílá vína kvašená v sudech a všechna červená vína se přečerpají ke školení a zrání do sklepa, který je vyhlouben cca 12 m pod povrchem romantického kopce uprostřed našich vinic s nádherným výhledem na Novomlýnská jezera, kde se na jejich hladině odráží vápencové vrcholky „Pálavy“.

Ocenění vína

Pravidelně získáváme úspěchy na mezinárodních vinařských soutěžích.
V poslední době se můžeme pochlubit ziskem zlaté medaile na soutěži Women and Rosé Wines of the World pro Zweigeltrebe – klaret 2019.
Velkou zlatou medaili obdrželo Chardonnay 2018 na Festwine 2019. Concours Mondial De Bruxelles nám pozlatil naše slámové víno Bobulky od Kapličky 2018.
Velkou zlatou medaili získal Sauvignon 2018 na Meditině 2019. Michelangelo Wine and Spirit Awards ohodnotil náš sylván zelený 2017 velkou zlatou medaili.
Dvojitou zlatou medaili nám přivezla z (Terravino) Izraele Pálava ve výběru z hroznů ročníku 2015.

Dále se zlatem pochlubí i Zweigeltrebe, což je v kolébce jedněch z nejlepších červených vín na světě mimořádný úspěch. Z vícekolové soutěže Prague Wine Trophy odcházíme se ziskem 5 hvězdiček (s průměrem tří nejlepších vín hodnocených 90 a více bodů).

Novinky z vinařství

Pravidelně získáváme úspěchy na českých i mezinárodních vinařských soutěžích.
Známe výsledky Zlatého poháru Česko Slovenska 2024
Získáváme 8 medailí a ocenění hvězdné vinařství.
PIWI International Wine Challenge 2024 známe již výsledky.
Získáváme 1 zlatou a 3 stříbrné medaile.
Hradecký pohár vína 2024 odtajnil výsledky.
Získáváme 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili.
Podpořte naše vinařství v anketě o: TOP vinařský cíl a vyhrajte zajímavé ceny.
Zvolte svůj nejoblíbenější vinařský cíl.
Great American International Wine Competition 2024
Získáváme 1 Platinovou (Velkou zlatou medaili), 1 zlato a 4 stříbra.
O Hustopečskou pečeť 2024
Získáváme Vítěze kategorie, 7 zlatých a 1 stříbrnou medaili.
1 2 3 16
Vinné sklepy
Výrobní prostory
Naše vinice

Vinárna

Vinárna vám se svým krbem a ostatním vybavením skvěle poslouží k pořádání degustací, firemních akcí, rautů, narozenin a svateb. Podáváme zde krajové speciality, domácí uzené přímo z udírny, moravskou zabijačku, domácí klobásy, moravské koláčky a další vybrané delikatesy dle Vašeho přání.

Celková kapacita míst k sezení je pro 60 osob plus 20 osob v napojeném moravském sklípku. Vinárna ve spojení s moravským sklepem a venkovním prostorem Vinařství U Kapličky pojme až 190 osob. K poslechu i tanci Vám zahraje cimbálová muzika, nebo rocková skupina dle Vašeho přání. Přijďte načerpat atmosféru stylového prostředí a nechte se unést víny, která vás nezklamou.

Podmínky pro pořádání akce - veškeré akce je nutné předem objednat. Minimální počet hostů je 40 osob. Pokud nesplňujete tento počet hostů, i přesto nás neváhejte kontaktovat, je zde možnost sečtení skupinek hostů.

Moravský sklep

Moravský sklep je napojený na vinárnu a pojme až 80 osob (30 míst k sezení). Na přání zákazníka zde můžeme pořádat tematické ochutnávky vín (včetně těch archivních), společenské akce různých druhů, rauty apod.

Na vyhlídce

Nový areál ,,Na Vyhlídce” dostal své jméno díky jedinečnému výhledu na Lednicko-valtický areál a vodní nádrž Nové Mlýny, Pálavu a okolní vinohrady.
Je to pohled, který okouzlí mnohé. Zkombinujte to s opojnou chutí našich vín a najdete jedno z nejkrásnějších míst na jižní Moravě.

Součástí celého areálu ,,Na Vyhlídce” jsou také nové sklepy s rotundou v podzemí, která propojuje celý sklepní areál s původními sklepy vybudovanými v roce 2005.

Výrobní prostory

Prostory nové výrobní haly jsou jednoduše uspořádány tak,aby maximálně vyhovovaly procesu výroby. Akátové a dubové sudy o objemu 1 000 l jsou používané prokvašení a zrání našich „velkých“ bílých vín. Barrique sudy z francouzského a amerického dubu jsoutím nejlepším místem pro zrání našeho vína.

Naše vinice

Naše vinice se rozprostírají na výměře necelých 100 ha na jihovýchodních, jižních a jihozápadních svazích viničních tratí U Kapličky, Vinice Skadar, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch v katastru obce Zaječí ve Velkopavlovické podoblasti. Všechny vinice jsou obhospodařované v režimu vyšší integrované produkce.

Bílé odrůdy
Hibernal, Chardonnay, Irsai Oliver, Kerner, Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé i šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Solaris, Sylvánské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené.

Modré odrůdy
Alibernet, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Naše vinařství je řádným členem Svazu integrované a ekologické produkce hroznů a vína.

Zobrazit kontakty

Přejít do kontaktů
© 2020 Vinařství U Kapličky s.r.o. 
|
web by 
Máte vybráno pokojů v hodnotě 0 Kč Rekapitulace objednávky Pokračovat
Top crossmenuchevron-down