Menu
Rezervace
Menu
Novinky

Turistické cíle

Jižní Morava, to nejsou jen vinice a pole. Prozkoumejte celý tento kraj, jsou tu hrady, zámky a jiné historicko-kulturně významné dominanty! Níže najdete neúplný seznam zajímavých míst, která můžete navštívit, a nejsou daleko.

Potřebujete poradit?

Kontaktní osoba je
recepce
+420 606 766 147

Rozhledna Dalibor

V roce 2012 byla postavena rozhledna Dalibor, která je celoročně volně přístupná, tak aby kdokoliv mohl, po dobrém obědě či při ranním úsvitu, pozorovat krásy z tohoto jedinečného místa. Rozhledna se nachází vedle naší Kapličky, kterou jsme postavili a vysvětili v roce 2007 a má celkovou výšku 11 metrů. Po zdolání méně než 40 schodů se Vám otevře dech beroucí pohled do širokého okolí Nových mlýnů, Pálavy a Lednicko - valtického areálu.

Rozhledna Maják

V roce 2012 byla postavena rozhledna Maják a je přístupná celoročně zdarma. Od našeho vinařství k ní vede žlutě značená turistická stezka. Trasa je dlouhá necelé 3 kilometry. Celková výška rozhledny je 27,6 metru, vyhlídková plošina je ve výšce 21 m, vede na ni 105 schodů.

Pálava

Krajina úrodných vinic a skalních stepí. Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti České republiky a má téměř středomořský ráz. Místní krajinu tvoří rozlehlá úrodná pole a vinice, bělostné vápencové skály tyčící se vysoko nad okolní krajinu, skalní stepi a lesostepi, dubové háje, lužní lesy a neobyčejně bohatá teplomilná flóra a fauna. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Právě odtud pocházejí celosvětově unikátní odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů, korunované proslulým nálezem keramické sošky Věstonické venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

Naučná stezka Děvín

Trasa naučné stezky Děvín prochází národní přírodní rezervací Děvín-Kotel-Soutěska, která patří k nejcennějším územím v chráněné krajinné oblasti Pálava. Informační tabule na trase velmi poutavě a komplexně představují mimořádné přírodní hodnoty zdejší oblasti. V rezervaci bylo zjištěno více než 600 druhů vyšších rostlin, tj. takřka čtvrtina všech rostlinných druhů přirozeně se vyskytujících na území České republiky.

Dívčí hrady

Dívčí hrady (též Děvičky) jsou zříceninou gotického hradu z 13. století, tyčící se na vysoké, ze tří stran nepřístupné vápencové skále při severním okraji hřebene Děvína – nejvyššího vrcholu v chráněné krajinné oblasti Pálava. Z původního hradu se do dnešních dnů dochovaly až 2 m silné obvodové zdi, početná část zdí vnitřních, předhradí, polozasypané sklepy a dělová bašta se střílnami. Z hradu se otevírá nádherný výhled na vodní dílo Nové Mlýny a obce Dolní Věstonice a Pavlov. Dívčí hrady jsou jednou ze zastávek naučné stezky Děvín.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je považován za nejrozsáhlejší člověkem vymodelované území v Evropě (pravděpodobně i na světě) a často se symbolicky označuje jako zahrada Evropy. Lednicko-valtický areál je krajinou rozlehlých zámeckých zahrad, upravovaných záhonů s květinovými koberci, krásných lesů, vinic a rybníků. V území se nacházejí četné historické stavby (tzv. salety), jako jsou lovecké zámečky, chrámy, kaple, kolonády, a mnohé další architektonické skvosty. Lednicko-valtický areál byl zařazen na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO a je součástí biosférické rezervace Dolní Morava.

Zámek Lednice

Novogotický zámek Lednice byl vystavěn v letech 1846 až 1858 šlechtickým rodem Lichtenštejnů, v jejichž držení představoval majestátné a honosné letní sídlo. Dnes je lednický zámek majetkem České republiky a patří k nejnavštěvovanějším památkám na Moravě. V přízemí zámku se nachází reprezentační sály, jež vynikají především bohatostí řezbářské výzdoby. Prvním poschodím vede samostatný prohlídkový okruh Knížecí apartmány a druhé patro funguje jako obrazová galerie. Zámek Lednice je součástí Lednicko-valtického areálu, který byl zařazen na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Minaret v Lednici

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu, jež se svou výškou 60 m představuje vůbec nejvyšší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Minaret má 3 vyhlídkové ochozy. Na nejvyšší ochoz vede spirálovité kamenné schodiště se 302 schody a nabízí se z něj nádherný výhled na celý lednický park, Pálavu a Bílé Karpaty. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout až na vrcholek svatoštěpánského dómu ve Vídni. V patře Minaretu je osm průchozích místností s orientální výzdobou, pro veřejnost jsou zatím ale nepřístupné.
Prohlédněte si aktivity, které pro Vás máme připravené
© 2020 Vinařství U Kapličky s.r.o. 
|
web by 
Máte vybráno pokojů v hodnotě 0 Kč Rekapitulace objednávky Pokračovat
Top crossmenuchevron-down